Podpora kompetencí učitele pro rozvoj kultury učení v jazykově, kulturně a výkonnostně heterogenních třídách podle principů a zkušeností celostní pedagogiky.

< Titulní strana

  1. Cíle a obsahy
  2. Pozadí
  3. Průběh projektu
  4. Partnerské instituce
  5. Nabídky dalšího vzdělávání
  6. Hodnotící zprávy
  7. Kontakty


Další obsah: Národní přípravné projekty | Výsledky

Průběh projektu a dosavadní aktivity:

Cíl: Sjednat smlouvu mezi koordinátorem a partnery, najít směrnice pro spolupráci, naplánovat národní projekty

Cíl: Příprava národního projektu, plánování mezinárodního pilotního projektu

Cíl: Realizace pilotního projektu doprovázející reflexe a hodnocení

Cíl: Příprava pilotního projektu, sepsání krátkých zpráv, příprava závěrečné zprávy

Cíl: Závěrečné úvahy k pilotnímu projektu, sepsání dokumentační zprávy

Cíl: Dokončení dokumentační zprávy, vytvoření homepage, plánování další spolupráce

top


DE: 5 třídenních seminářů v období prosinec 1999 až září 2000 v Saarburku (Státní institut pro vzdělávání učitelů ve spolupráci s Ministerstvem vzdělávání a vědy)

AT: 6 třídenních seminářů v období únor až říjen 2000 ve Štýrském Hradci (Štýrský školský úřad ve spolupráci s Pedagogickým institutem Štýrska)

IT: 7 dvoudenních seminářů v období únor až říjen 2000 v Raguse (Distretto Scolastico N. 52 v spolupráci s Provveditorato agli studi di Ragusa)

CZ: 6 dvoudenních seminářů v období prosinec 1999 až říjen 2000 (Univerzita České Budějovice a Pedagogické centrum České Budějovice)

SK: 5 třídenních seminářů v období listopad 1999 až říjen 2000 (Univerzita Banská Bystrica ve spolupráci s Metodickým centrem Banská Bystrica)

Tento čtrnáctidenní projekt byl velmi úspěšně realizován na základě obsahové přípravy, národních projektů a zapojení všech účastníků. Zkušenosti a osobní obohacení, kterého bylo dosaženo, lze jen těžko popsat v několika větách.

(viz. Výsledky, Kontakty )

top